FA BELTÉRI AJTÓ FESTÉSE | Csak gyárilag érdemes festeni
Lucfenyő beltéri ajtót olcsóbb otthon lefesteni, de...
OTTHON FESTHETŐ FA BELTÉRI AJTÓ |
Sokszor hallhatjuk, hogy a lucfenyőből készült beltéri ajtókat akár otthoni körülmények között is lefesthetjük. Mindez azért lehetséges és szükséges is egyben, mert a lucfenyőből készült beltéri ajtó műszakilag egy gyengébb konstrukció. Ez az ajtó egy olcsó beltéri ajtótípus, nem a minőségi és az esztétikai tulajdonságaiért kedvelik a vásárlók. Az árfekvése kedvező, olcsóságát teljesen elveszítené, ha gyárilag kapna felületkezelést. Ennek az ajtónak a gyári felületkezelése nem olcsóbb, mint a magasabb műszaki tulajdonságokkal és alapanyaggal rendelkező beltéri ajtók festése. Ezért szokták ezt a típust általában otthon lazúrozni, mert töredékéből ki lehet hozni az otthoni festést. Igaz minőségileg nem szabad csodát várni!
GARANCIA NEM ÉRVÉNYES |
Garanciát a festésből eredő hibákért természetesen sem a gyártó, sem a forgalmazó nem vállal. Ezért a házilag készített festés a vásárló felelőssége.
Borovi fenyő beltéri ajtót csak gyárilag szabad festeni!
CSISZOLNI, CSISZOLNI, CSISZOLNI |
Egy bölcs ember mondta régen, hogy tanulni, tanulni, tanulni! A borovi fenyő festésnél mi azt mondjuk, hogy csiszolni, csiszolni és csiszolni. Minden egyes technológiai művelet között nagyon fontos, elengedhetetlen a csiszolás. A fa alapú beltéri ajtónál több lehetőségünk van felületkezelés esetén.
- Színtelen lakkozás
- Pácolás
- Lazúros jellegű felületkezelés
- Olaj alapú festés
LAZÚROS FELÜLETKEZELÉS |
Általában vizes bázisú lazúrozással készülnek a borovi fenyő beltéri ajtók. Azért, mert a fa természetes erezettsége ezzel az eljárással megtartható. A felületkezelést gondos munkával érdemes végezni, mert egy rosszul kivitelezett festéssel akár tönkre is tehetjük az egyébként kiváló minőségű borovi fenyő beltéri ajtót. Ezért minden esetben érdemes a gyári felületkezelést választani!
ALAPOZÓ FESTÉS |
A felületkezelés első lépése a fa beltéri ajtó felületének megtisztítása. Közben a szaküzletben kiválasztott szín a locsoló berendezéssel egy helyiségben található teknőbe kerül. Amikor az előkészületekkel végeztek, jöhet a termék, hogy az alapszínnel belocsolják. A locsolásos technikával a fa minden része átitatódik lazúrral, így nem marad olyan felület, mely natúr állapotban maradna. Ez nem mondható el az otthoni festésről, hiszen ott csak a látszó részeket festjük le, és a fa mozgásával később a rejtett felületek láthatóvá válhatnak, így az ajtó csíkos és csúnya lesz.
TÖLTŐ ALAPOZÁS |
Az alapozás száradása után az ajtó elemeit csiszolják. A felület csiszolását 120-as szemcsenagyságú csiszolópapírral végzik. Messze nem elég ez szemcseszám a végső, tökéletes simaság eléréséhez, ezért még van teendő. Az első csiszolást követően a hibajavítóba kerül a termék, ahol a csiszolt felületen látható hibákat javítják ki, majd ismét csiszolás következik. Amikor mindez megtörtént, jöhet a töltőalapozás. Ekkor kapja meg az ajtó a második sor festéket. Itt már nem locsolják az ajtót, hanem fújják.
A FEDŐRÉTEG FELHORDÁSA |
A megfelelő száradási idő elteltével az ajtót ismét csiszolják, de itt már az eddigieknél is finomabb, akár 180-220-as szemcseszámú csiszolóvászonnal vagy csiszolószivaccsal. A teljes csiszolást követően, már szinte tökéletes felületet kapunk, de az ajtó igazi ragyogását, selymes csillogását a fedőréteg felhordását követően kapjuk meg. Előtte azonban a felület teljes portalanítását kell elvégezni. Jöhet a fedőréteg fújása, mely technológiailag és vizuálisan már nem tér el a töltőréteg felhordásától.
VASALÁS |
A kész beltéri ajtó abba az üzemrészbe kerül, ahol várakozik a zár és pántalkatrészek felszereléséig. A vasalást követően kész az ajtó, és már csak azt várja, hogy szaküzleteinkbe érkezhessen.
MAGAS TECHNOLÓGIA |
A borovi fenyő beltéri ajtó egy magas technológiai minőségű fa beltéri ajtó. Míves megmunkálásának köszönhetően sokféle formavilággal készülhet. Felülete tökéletesen megmunkált és fényes, ezért a termék otthoni felületkezelése nem ajánlott!